DECÀLEG ESPORTIU 

ESCOLA MARE DE DÉU DEL MONT

 

Seré millor persona i jugador/a si:


1. M’esforço per millorar.

2. Segueixo les normes dels jocs.

3. Jugo en equip i ajudo a tots els companys i companyes.

4. Cuido el material i les instal·lacions.

5. Passo dels insults, les mentides i les baralles.

6. Respecto els compays/es, àrbitres, mestres,... i a tothom!.

 7.Participo amb ganes en els jocs.

8. Fomento i practico el joc net!.

9. Celebro la victòria, no busco excuses ni m’enfado per la derrota.

10. Tinc paciència i em diverteixo.

 

Tractaré a tothom com m’ agradaria que em tractessin a mi!!!

 

mié

10

jun

2015

Fem jocs amb el germà de l'Ariadna

Ahir el germà de l'Ariadna de 1r ens va visitar i ens va organitzar jocs a la classe d'educació física. Ens va agradar molt i li estem molt agraïts!

0 comentarios

jue

04

jun

2015

Trobada Formigues Cooperatives

Aquesta tarda, els alumnes de 5è, hem anat a l'escola Cassià Costal a fer la cloenda del projecte Formigues Cooperatives que hem dut a terme durant aquest curs. Hem passat una tarda cooperant amb tots els companys/es i superant reptes molt interessants que nosaltres mateixos havíem inventat. Una abraçada cooperativa per totes i tots!

2 comentarios

mié

13

may

2015

Trobada esportiva de 6è

Ahir vam participar a la Trobada Esportiva de 6è a les instal·lacions de Palau. Durant el matí vam poder practicar 5 esports diferents i a la tarda, després de dinar ens van ensenyar unes quantes coreografies de Fama. Ens va agradar molt perquè vam fer nous amics i ens vam retrobar amb antics companys/es i mestres.

2 comentarios

dom

10

may

2015

IX Cross Sant Jordi

Avui hem celebrat el IX Cross Sant Jordi. Com cada any hem passat un matí molt entretingut fent activitat física, ple de curses i bon ambient. Volem agrair la bona participació i les destacades actuacions de tots els corredors/es. Així com també a tothom que ha col·laborat per fer-ho possible! Moltes gràcies.

0 comentarios

mar

05

may

2015

Trobada de jocs de 2n

Per fi, avui hem pogut fer la trobada de jocs de 2n! La vam haver de suspendre dues vegades per la pluja. Hem passat un matí ben engrescats amb els 6 jocs que ens han preparat. Hem hagut d'esperar molt però ha valgut la pena!

0 comentarios

jue

30

abr

2015

5è: Activitat pares a l'aula

Ens agrada molt que vinguin familiars a ensenyar-nos activitats. Avui ho ha fet el tiet d'en Denis, que ens ha preparat una sessió de futbol interessantíssima! Li estem molt i molt agraïts.

0 comentarios

mar

28

abr

2015

Minicursa ciutat de Girona

Alguns alumnes de la nostra escola van participar diumenge a la Minicursa ciutat de Girona. Moltes felicitats i enhorabona per l'esforç i els resultats!

0 comentarios

mar

14

abr

2015

Cursa d'orientació 4t

Avui, els alumnes de 4t, hem anat al Parc del Migdia a fer una cursa d'orientació. Hem passat un matí ben entretingut buscant fites pel parc i superant proves amb alumnes d'altres escoles. 

0 comentarios

vie

13

mar

2015

Alimentació, activitat física i salut

Avui a 6è hem fet una activitat extra d'educació física. La Laura i la Sandra han vingut a l'escola a explicar-nos la importància de tenir uns bons hàbits saludables. Hem après sobre alimentació, sobre la necessitat de fer activitat física i sobre com cuidar la salut. També ens han animat a participar en les diferents activitats esportives que es fan a la ciutat. Ha sigut molt interessant!

0 comentarios

lun

09

mar

2015

Curs de natació a 4t

Els alumnes de 4t hem acabat avui el curs de natació escolar. Durant dos trimestres hem anat cada dilluns a la tarda a la piscina de Santa Eugènia-Can Gibert per aprendre a nedar. Hem treballat de valent i ens ha agradat moltíssim. Volem agrair a la Carla i a en Mau tot el que ens han ensenyat. Com que era l'últim dia ens han preparat un jocs aquàtics ben divertits!

1 comentarios

vie

16

ene

2015

Formigues Cooperatives

La classe de 5è participa en el projecte Formigues cooperatives. Formigues cooperatives és un projecte telemàtic cooperatiu d’àmbit educatiu, on alumnes de diferents escoles de Catalunya després d’experimentar reptes cooperatius a la classe d’eduació física n’inventen de nous, els comparteixen amb altres escoles, els proven, els milloren i en fan una valoració.

Durant el primer trimestre hem provat diferents reptes cooperatius i ara ja n'hem inventat uns quants per proposar a les altres escoles.

Si tothom aporta el seu granet de sorra segur que ho aconseguirem!

1 comentarios

mié

14

ene

2015

Revista Barçakids

Ja ha sortit el vint-i-tresè número de la revista Barçakids, us animem a llegir-la perquè hi ha articles molt interessants i si us hi fixeu bé, trobareu alumnes de la nostra escola!

http://www.fcbkids.cat/ca/resources/cerca/revista/113

0 comentarios

vie

28

nov

2014

L'escola i Barçakids!

Aquesta setmana hem fet l'activitat de Barçakids de la Fundació FCBarcelona. Tots els alumnes de primària hem treballat els valors a través de l'esport: esforç, respecte, treball en equip, humilitat, ambició... Han estat tres dies plens d'activitats i molt ben aprofitats! 

Us deixem un tastet de tot el que hem anat fent amb en Marc i en Pep!

Visca Barçakids!!!

 

Podeu trobar més informació al següent enllaç:

 

http://www.fcbkids.cat/ca/news/id/278

2 comentarios

vie

21

nov

2014

Bàsquet en cadira de rodes amb MIFAS!

A classe d'educació física de 6è, hem fet una activitat amb MIFAS. Hem conegut i practicat el bàsquet en cadira de rodes. Ens hi hem esforçat de valent perquè ens sortís la mar de bé, sort que en David del CB Mifas en sabia molt i ens ho ha ensenyat a la perfecció. Hem passat un matí ben entretingut i hem après que en l'esport tothom hi té cabuda!

Volem donar les gràcies a MIFAS per donar-nos aquesta oportunitat!

6 comentarios

jue

02

oct

2014

Caminada saludable

Els alumnes de 3r i 4t hem anat a fer una caminada saludable pels entorns naturals propers, acompanyats pels nens i nenes de cicle mitjà de l'escola Santa Eugènia.

El recorregut ha passat per les hortes de Santa Eugènia, el camí del carrilet fins al parc d'aigües braves La Pilastra. De tornada ens hem desviat fins al Pla dels Socs, on hem dinat i hem tingut una estona per jugar. Una bona colla de quilòmetres per gaudir de la natura tot passejant amb bona companyia. Quin dijous tan especial!

0 comentarios